مخازن انبساط باز پلی اتیلنی (منبع انبساط فوم دار) 

مخازن انبساط باز مجموعه ی صدرا پلیمر اسپادانا از مواد اولیه ی کاملا بهداشتی ( food grade  ) تولید شده و در ابعاد و حجم های متفاوت بنابر نیاز مشتریان از 50 لیتر تا 800 لیتر به صورت سوپرفوم تولید می گردند.

منبع انبساط دو لایه ی سوپرفوم معمولا بر سر راه آب گرم داخل موتورخانه، بر روی پشت بام قرار می گیرند و معمولا به رنگ زرد تولید می گردند. 

این مجموعه تنها دارنده ی منبع انبساط باز پلی اتیلنی سوپرفوم دار است که ضخامت و مقاومت بالایی در برابر آب گرم دارد و همچنین قیمت مناسبتری را هم در بازار از آن خود کرده است.

لازم به ذکر است که مجموعه ی صدراپلیمر اسپادانا تنها دارنده ی قالب های کاملا استیل برای مخازن آب پلی اتیلن می باشد که در نتیجه مخازن آب تولید شده دارای ظاهری براق و صیقلی هستند ضمن اینکه لیتراژ واقعی کلیه ی مخازن آب مجموعه ی صدراپلیمر اسپادانا از لیتراژ اسمی و نوشته شده بر روی مخزن بیشتر است. 

 

کاربرد منبع انبساط باز پلی اتیلن سوپرفوم : 

 

هنگام راه اندازي موتور خانه و سيستم هاي گرم كننده مانند شوفاژ، به دليل بالارفتن درجه حرارت، آب داخل سيستم منبسط شده و حجم آن افزایش می یابد. تخلیه اين ازدياد حجم در مخزن انبساط سوپرفوم صورت می گیرد و بدین طریق از بالا رفتن فشار در سيستم جلوگيري مي كند.

 

همچنين در هنگام سرد شدن آب در سيستم گرمایشی، حجم آب با انقباض همراه شده و منبع انبساط با مکانیزم خود، ضمن جبران این كاهش حجم، از بوجود آمدن فشار منفي در سيستم جلوگيري به عمل می آورد.

 

اين منبع در ارتباط با هواي آزاد است که در نتيجه آن، فشار آب درون منبع صفر خواهد بود (فشار داخل آن همیشه برابر فشار جو محل است).

نصب منبع انبساط باز، در خط مكش پمپ و حداقل 2 تا 3 متری بالای مرتفع ترین مصرف كننده حرارتي ساختمان انجام مي شود. این مخازن عموما بر روی پشت بام ها نصب می شوند .

مخزن انبساط باز معمولا در مدل های فلزی ، آلومینیوم و یا فایبرگلاس و پلی اتیلن است که به صورت مکعب و یا استوانه ساخته می شوند .

      

                                                           

 

مجموعه صدرا پلیمر تولید کننده مخازن انبساط زرد رنگ سوپر فوم در ابعاد و لیتراژ مختلف می باشد که بدون هیچ تغییر شکلی مقاوم در برابر خوردگی و گرما هستند و به خوبی از هدر رفتن گرمای مخازن انبساط آب شوفاژ خانه جلوگیری می کند. 

 

 جهت مطالعه ابعاد، لیتراژ و ثبت خرید به مخازن انبساط قسمت فروشگاه مراجعه کنید .